LETIŠTĚ CHEB - LKCB

Program Leteckého dne - potvrzená vystoupení

Deutsch Webseiten

The Flying Bulls Aerobatic Team

Maximální disciplína, koncentrace, důvěra a schopnost týmové práce jsou základní předpoklady úspěchu skupiny Flying Bulls Aerobatics Team. Piloti, často označováni jako „vzdušní akrobaté“, splynou při svých leteckých vystoupeních v jednotný celek v oblacích předvádějí letecké prvky, které neumí žádná jiná skupina na světě. Jejich spolupráce stojí na přesném detailu velmi těsné skupinové a zrcadlové akrobacií.

P-51D Mustang

North American P-51D Mustang je legendou mezi stíhači druhé světové války. V US Air Force sloužil jako doprovod bombardérů a vynikající stíhač na všech frontách druhé světové války.
Beech C45H Expeditor 

Beechcraft model 18 Twin Beech, zkráceně Beech 18, je dvoumotorový dolnoplošník americké firmy Beech Aircraft vyráběný v létech 1937 až 1970. Vedle dvou pilotů nesl na palubě podle verze šest až jedenáct osob. US Air Force jej užívala jako spojovací a lehký dopravní.
Praga E-114 Air Baby

Praga E-114 byl československý lehký sportovní letoun firmy ČKD-PRAGA. Pro svou nízkou váhu byl také nazýván Air Baby. Před i po 2. světové válce byl exportován do mnoha zemí Evropy. Pečlivě zrekonstruovaný letoun předvede Marcel Sezemský.

Spitfire Mk.XVIE "G-MXVI"

Spitfire, nejslavnější a nejlepší stíhací letadlo britského královského letectva za druhé světové války. Jeho prototyp vzlétl v roce 1936 a během válečných let byl neustále modernizován. Zasáhl do bojů na všech bojištích druhé světové války. Spitfire byl milovaný svými piloty a stal se symbolem RAF.
Další "Warbird", na který se těšíme je Spitfire v barvách S/L Otto Smika DFC, velitele 127 squadrony RAF.
Stinson AT 19B / Reliant Mk.III "N817FK"

Další střípek do mozaiky programu našeho Leteckého dne. Letoun Stinson AT 19B/Reliant Mk III létal v RAF především jako styčný. Tento stroj je poslední létající svého typu. Mnoho jich po válce prošlo přestavbou na lehký dopravní letoun.
Lockheed Electra 10A Jana Antonína Baťi

Electra - další legenda, kterou uvidíme na chebském nebi. Letadlo vyrobené pro slavnou letkyni Amelii Erhardtovou zakoupil v USA Jan Antonín Baťa do své flotily. S tímto letounem OK-CTB uskutečnil cestu kolem světa. Za války létal stroj v kanadském letectvu a potom měl v USA dalších 11 majitelů. Lockheed vyrobil celkem 148 kusů tohoto modelu, jenže se jich dochovalo pouhých šest, přičemž typ A10 je poslední provozuschopný. Po pětileté rekonstrukci v americkém Kansasu se slavná Electra vrací do Česka a nyní je doma na letišti Točná.   Fotografie jsou z přeletu Atlantiku zpět do ČR.

German Historic Flight e. V.

- spolek provozovatelů historických letounů je již tradičním návštěvníkem chebského letiště. Rádi přivítáme německé přátele s jejich nádherně udržovanými stroji. Očekáváme 20 - 30 neobyčejných letadel. Neformální diskuse, statické i letové ukázky budou samozřejmostí.


Jakovlev JAK-3

Klasický warbird z východní fronty, stíhačka Jakovlev JAK-3. Jedna z nejlepších, kterou sověti měli. V průběhu války na ní létali i francouzští piloti letky Normandie - Němen. Na trupu nese zobrazení starého ruského patrona - sv. Jiří drakobijce.
Letecká služba Policie České republiky se zásahovou jednotkou

Z dopisu Policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého: 

V roce 1935 bylo toto letiště i prvním ze stanovišť "Četnických leteckých hlídek", na jejichž tradici navazuje i Letecká služba Policie České republiky. Účast Letecké služby na tomto jubilejním výročí proto z mé strany považuji za velmi vítanou. ... Vážím si Vaší iniciativy a pevně věřím, že ukázka zákroku zásahové jednotky policie přispěje k důstojnému uspořádání oslav takto významného výročí.  ....           Díky za podporu!

PETR KOPFSTEIN,  PILOT SERIE RED BULL AIR RACE, EXTRA 330 

Petr patří mezi světovou špičku nejen účastí v nejprestižnější soutěži serie Red Bull Air Race, ale je držitelem mnoha významných ocenění v evropských i světových akrobatických soutěží. Skvěle reprezentuje Českou republiku. V Chebu, kam rád létá, předvede to nejlepší. Těšíme se.
PTERODACTYL FLIGHT® 

Originální bojové ukázky replik historických strojů Sopwith 1½ Strutter, S.E.5a, Fokker E-III a dalších v atraktivních a realistických vzdušných soubojích. Letecké souboje i pozemní útoky jsou doprovázeny střelbou z palubních zbraní i pozemními pyrotechnickými efekty (výbuchy, kouř, oheň). Akční letecké divadlo na obloze i na zemi uchvátí diváka každého věku! 


Swift S1, akrobatický speciál AeČR, pilot Vladimír Machula

Akrobatické vystoupení s prvky nejvyšší kategorie Unlimited s dýmovnicemi na křídlech a na hudbu. Sestava obsahuje i několik autorotačních prvků, pád, "lomcovák", "talířek" a je zakončena průletem na zádech v prostoru před diváky.